20 Bře

Poslední den dráhových soutěží na mistrovství světa v italském Montichiari

V dopoledním týmovém sprintu obsadila česká trojice Koblasa, Kajnar, Bouška deváté místo v čase 54: 483. Ve finálových jízdách závodu ve scratchi nejprve Ivo Koblasa v hromadném spurtu kategorie C1-3 po velmi dobrém výkonu v průběhu celého závodu obsadil deváté místo a ve finálové jízdě ve scratchi kategorií C4 – 5 dojel Jiří Ježek v hlavním poli jako sedmnáctý.

Česká výprava handicapovaných cyklistů tentokrát nezískala na dráhovém mistrovství žádný cenný kov, nicméně naši cyklisté se dokázali celkem devětkrát umístit v elitní světové desítce, což je velmi důležité pro udržení postavení české reprezentace v žebříčku národů pro letní paralympijské hry Rio 2016.

Dráhovým mistrovstvím světa v italském Montichiari se uzavřel paralympijský ranking UCI a reprezentace celého světa budou nyní netrpělivě čekat na výsledný součet, který určí definitivní podobu účastnických kvót pro paralympiádu v Riu. Výsledné kvóty pro Rio oznámí Mezinárodní cyklistická federace UCI na počátku dubna.